Betöltés...

Dűlőtábla

Kinek az ötlete alapján indult el a dűlőtábla projekt?

A fiatal borászokat tömörítő szakmai szervezet, a Rizling Generáció Egyesület ötlete alapján került kiírásra az az arculati pályázat, melynek révén nemcsak modernizáljuk a Balatonfüred-Csopaki Borvidékünk arculati elemeit, hanem egységes, időtálló és interaktív dűlő táblákkal is nevesítjük az egyes dűlőket.

Ezeknek a dűlőtábláknak a legfontosabb feladata – a szakmaiságon túl – a gyalogos és kerékpáros túrázók tájékoztatása, továbbá valamilyen szintű edukációja is, hiszen az interaktivitás révén a szőlő ültetvények egyedi mikroklímájától, talajtani jellegzetességeiről is információt nyújtanak.

Kik tervezték a táblát?

A nyílt pályázatra vezető építészek, grafikusok és alkotócsoportok adták be munkáikat, melyeket hazai és nemzetközi szinten is elismert bizottság – neves grafikai és építész szakemberek – zsűriztek.

Az arculati tervezői pályázat nyertese: Bordás Mónika és Juhász Ágnes.

Alkotói csapat tagjai: Bordás Mónika, Juhász Ágnes, Misztarka Eszter (Classmate Studio) és Molnár Péter

Miért fontos ez a projekt és mi vele célunk?

Egy olyan minta projektként tekintünk erre a munkára, ami egy aránylag nagy földrajzi termőterület egységes kommunikációjáról szól a borászati turizmus fejlesztése érdekében, mely koncepció a későbbiekben kiszélesedhet legalább a Balaton Borrégió határáig.
A dűlőtáblák egységes formaterve, a grafikai elemek kötelező elemei biztosítják azt az értékteremtést, mely projektünk alapját képezi.

Mit akarunk elérni vele?

A dűlők határain elhelyezett időtálló és tájba illeszkedő oszlop táblák információi révén a kiránduló közönséget tájékoztatjuk a dűlők jellemzőiről és az ott működő borászatok borairól. El szeretnénk érni, hogy projektünk céljai valójában megvalósuljanak a borturizmus, a gyalogos túraútvonalak és a kerékpáros turizmus összefonódása által.

Mit kell tudni a tábláról?

  • Hogy kell elképzelni? Minden tábla egyedi, dűlőre jellemző, 3 oldalú beton oszlop.
  • Mi szerepel a táblán? Dűlő neve, borvidék, borrégió, stb és egy QR kód. Ez a kód – egy aloldalra vezet, ahol összegyűjtjük a táblákat – közvetve a borászat oldalára vezet, ahol az érdeklődő egy gombnyomással megrendelheti, az adott dűlőből készült bort.
  • Mi alapján változik a színe? A tábla színe a jellemző alapkőzet jellegzetes színét kapja.
  • Mi alapján változik a mintázat? Mintázata hegyközséghez kötött, városok jellegzetes épületei, tája jelenik meg rajta.
  • Anyaga: Vasalt 3 oldalú pigmentált beton oszlop, súlya 60 kg.
  • Kihelyezése: Egyszerű, 80 cm süllyesztéssel 1 óra alatt kihelyezhető a dűlőbe.
  • Költsége: AAM bruttó 167.000 Ft
  • Megrendelés és gyártás menete: Megrendelést követően a Rizling Generáció Egyesület számlát állít ki, a megrendelő gyártmánytervet kap, aminek jóváhagyást követően 3-4 nap a gyártási folyamata.

Kihelyezési javaslatunk

A közösségi összefogás megjelenik ebben a projektünkben is, mivel a gazdák a közös dűlőkön együttesen is kihelyezhetnek táblákat, vagy figyelve a saját megjelenésre másik dűlőt választhatnak.

Bővebb információ:

Dűlőtábla projekt:
Barabás Barna +36302816232, info@rizlinggeneracio.hu
Kivitelezés:
Bordás Mónika, +36204213880, bordasmonika.epitesz@gmail.com